Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přestřelka přišla po bezbrankové půli

18.02.2018 | Jaroslav Bílek

Malibu drželo na palubovce Jablonce v prvním poločase díky urputné defenzivě s domácími krok. Ve druhém už ale Jablonec prokázal svou kvalitu, zatímco hosté se čtyřikrát prosadili v power-play.

17. kolo | Pátek 09.02.2018, 20:30 | SH Jablonec nad Nisou

GMM Jablonec - FC Malibu Mladá Boleslav

10:4

0:0

Branky: 22. P. Mečíř, 24. Kraus, 26. Makula, 27. Řeháček, 29. P. Mečíř, 31. Haunold, 35. Haunold, 37. P. Mečíř, 39. Haunold, 40. T. Mazánek – 34. Javůrek (Pechanec), 37. Maňas (Volf), 37. Maňas (Pechanec), 38. Kvapil (Maňas). Rozhodčí: Milner, Řeháček. ŽK: 0 - Kvapil.

Diváci: 100

GMM Jablonec:

FC Malibu Mladá Boleslav: Roudnický - Javůrek, Maryška, Pitloun, Maňas - Volf, Boško, Pechanec, Kvapil.

Komentář

Hodně zvláštní utkání za sebou mají futsalisté druholigového Malibu. Bohužel pro ně s nedobrým koncem. V Jablonci nad Nisou, kam je zavál los sedmnáctého kola druhé české nejvyšší soutěže, odehráli bezbrankový poločas.

„Do Jablonce jsme přijeli s defenzivní taktikou. Jednak jsme s tímto stylem slavili úspěch v prvním letošním vzájemném zápase, druhak jsme proti třetímu celku tabulky měli dost nekompletní sestavu, ve které nastoupilo hned pět hráčů béčka,“ komentoval volbu obranné taktiky jeden z koučů Mladé Boleslavi Roman Dvořáček.

A ta v prvním poločase skutečně nesla ovoce. „Domácí sice byli výrazně více na míči a měli i čtyři tutovky, ale i my jsme měli dvě dobré šance z brejků a stav byl vyrovnaný bezbrankový,“ popisuje Dvořáček.

Vstup do půle druhé však už vyšel domácím podle jejich plánu a kanonýr Petr Mečíř. O tři minuty později přišla možná klíčová situace zápasu. Boleslavský Jakub Maryška se uvolnil po křídle a naservíroval Janu Kvapilovi míč před odkrytou branku. Kvapil však ve velké šanci zklamal, trefil pouze břevno a z následného brejku tří proti jednomu zvýšil na 2:0 pro domácí Kraus.

Hostům poté jakoby došly síly i víra v dobrý výsledek, což byla voda na domácí mlýn. „Už v rozcvičce se nám zranil Kohnhäuser, v prvním poločase navíc ještě odstoupil Boško a v průběhu zápasu měl problémy s kotníkem také Maryška. Zápas jsme tak dohrávali na šest hráčů,“ popisuje malibácké trable Dvořáček. Od stavu 4:0 sáhli hosté ještě ke hře bez brankáře. Čtyři branky dokázali vstřelit, bohužel ještě o dvě více do otevřené obrany a prázdné branky také inkasovali. „Alespoň jsme otupili domácí tlak a čtyřikrát si vypracovali dobrou kombinací i góly. Ale přišly i zbytečné chyby. Některé góly byly opravdu laciné,“ dodává Dvořáček.