Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Bílek: S obměnou kádru jsme spokojení

29.09.2017 | Jaroslav Bílek

Web eFutsal přinesl před startem sezony rozhovor se sportovním manažerem Malibu Jardou Bílkem.

1. S jakými cíli Váš klub vstupuje do nové sezóny? 

Mám od hráčů letos zakázáno nějaké cíle vyhlašovat. Vloni jsem veřejně psal, že chci hrát o medaile a byla z toho nejhorší sezona v naší patnáctileté historii, kdy jsme málem z druhé ligy sestoupili. Takže letos žádná velkohubá prohlášení. Ale samozřejmě sport děláme pro to, abychom vyhrávali, takže naším cílem bude vyhrát co nejvíc zápasů. Letošní ročník bude nesmírně vyrovnaný a snad to nebude znít jako klišé, když řeknu, že každý může porazit každého. Osobně budu sezonu hodnotit pozitivně, když skončíme v lepší polovině tabulky, to je do šestého místa.

2. Jak proběhla příprava na nový ročník a jak jste s ní spokojeni? 
V červenci jsme absolvovali dva venkovní turnaje, které jsme oba vyhráli. Zpestřením pak byla účast na turnaji v plážovém fotbale, kde jsme ale podlehli nejen soupeřům, ale také alkoholu a nakonec z toho bylo čtvrté místo. Ale tady o umístění zase tolik nešlo... Tradičním teambuldingem byl pak čtvrtý ročník našeho tenisového turnaje, který se letos těšil hojné účasti. Pak už přišly na řadu od začátku srpna venkovní tréninky, od září jsme se přesunuli do haly. S účastí i úrovní tréninků jsem po „proflákané“ loňské sezoně zatím spokojený. V přípravě jsme zatím odehráli dva zápasy s prvoligovými soupeři. V České Lípě jsme dokázali vyhrát 4:2, Olympiku Mělník jsme podlehli 1:3. 

3. Jak se v létě změnil váš kádr? Příchody/odchody?
Jak jsem vyhlašoval hned na konci sezony, museli jsme razantně říznout do kádru. A to kvalitním zvýšením konkurence na všech postech. Nikoho jsme samozřejmě z klubu nevyhazovali, ale řada hráčů loňského áčka bude muset pořádně máknout, aby si uhájili své posty. V opačném případě je čeká hraní v okresní soutěži za béčko. Jediným odchodem je v podstatě neprodloužení hostování s Milanem Soukupem, se kterým jsme se dohodli na prozatímním ukončení spolupráce z důvodů jeho časového vytížení a rodinných povinností. Celou sezonu pak bude kvůli zranění kolena chybět náš nejproduktivnější hráč minulé sezony Matěj Vaněk, který v těchto dnech podstoupil plastiku zkříženého vazu na Bulovce. V kolonce příchodů pak máme dotažená zatím tři jména: Daniel Lukáč (Arsenal Benešov), David Fidrich (dosud neregistrován) a brankář Jaroslav Pytloun (Benago Zruč). S týmem Joga Mladá Boleslav jednáme o příchodu Michala Šimáčka, na testech jsou zatím v týmu Adam Charvát (Black Cocks Mladá Boleslav), Pavel Klain (Joga Mladá Boleslav) a Dominik Sokolíček (Sparta Praha). 

4. Co chystáte pro vaše fanoušky? Proč by si měli najít cestu na domácí zápasy vašeho klubu?
Kromě toho, že bychom opět chtěli začít vyhrávat, se fanoušci mohou těšit na velkou novinku. Od letošní sezony, ještě nevíme, zda úplně od prvního zápasu, by během futsalových zápasů měla být v provozu velkoplošná LED obrazovka, která je v městské sportovní hale nainstalována od loňské sezony a dosud se využívala pouze při zápasech florbalové Superligy. Dále uvažujeme zavedení přestávkové soutěže pro diváky nebo tisknutí bulletinů.

 
Aktuální články
Přestřelka přišla po bezbrankové půli

Malibu drželo na palubovce Jablonce v prvním poločase díky urputné defenzivě s domácími krok. Ve druhém už ale Jablonec prokázal svou...

 
Malibu rozhodlo derby v poslední minutě

Potřetí v řadě rozhodly Růžovky domácí zápas v poslední minutě. Proti rezervě Mělníku poslal Malibu do vedení Maryška, výhru 7:5 pak...

 
Rapidu jsme nedali letos ani jeden gól

Malibu nemělo v Ústí nad Labem proti místnímu Rapidu nárok a po špatném výkonu si odvezlo debakl 0:7. V dvojzápase navíc Ústeckým v...

 
Favorita málem zaskočili
 
Výhru urvalo Malibu v power-play
 
Malibu nestačilo na posílený Interobal
 
Divoká přestřelka přinesla remízu
 
Domácí porážka od Zlého snu
 
Z Chomutova odjíždíme bez bodů
 
Výhra tři vteřiny před koncem
 
Utkání
Muži A | Pátek 09.02.2018, 20:30
GMM Jablonec - FC Malibu Mladá Boleslav
10:4 (0:0)
 
Muži A | Sobota 24.02.2018, 20:30
FC Malibu Mladá Boleslav - FK Boca Chotěboř
 
Muži B | Neděle 08.10.2017, 10:00
Česká republika (neslyšící) - FC Malibu Mladá Boleslav
9:7 (5:1)
 
Muži B | Sobota 24.02.2018, 17:00
FC Malibu Mladá Boleslav - Betonáři Březina
 
 
FC Malibu Mladá Boleslav - účastník 2. futsalové ligy Západ 2014/2015 RSS