Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Bílek: S obměnou kádru jsme spokojení

29.09.2017 | Jaroslav Bílek

Web eFutsal přinesl před startem sezony rozhovor se sportovním manažerem Malibu Jardou Bílkem.

1. S jakými cíli Váš klub vstupuje do nové sezóny? 

Mám od hráčů letos zakázáno nějaké cíle vyhlašovat. Vloni jsem veřejně psal, že chci hrát o medaile a byla z toho nejhorší sezona v naší patnáctileté historii, kdy jsme málem z druhé ligy sestoupili. Takže letos žádná velkohubá prohlášení. Ale samozřejmě sport děláme pro to, abychom vyhrávali, takže naším cílem bude vyhrát co nejvíc zápasů. Letošní ročník bude nesmírně vyrovnaný a snad to nebude znít jako klišé, když řeknu, že každý může porazit každého. Osobně budu sezonu hodnotit pozitivně, když skončíme v lepší polovině tabulky, to je do šestého místa.

2. Jak proběhla příprava na nový ročník a jak jste s ní spokojeni? 
V červenci jsme absolvovali dva venkovní turnaje, které jsme oba vyhráli. Zpestřením pak byla účast na turnaji v plážovém fotbale, kde jsme ale podlehli nejen soupeřům, ale také alkoholu a nakonec z toho bylo čtvrté místo. Ale tady o umístění zase tolik nešlo... Tradičním teambuldingem byl pak čtvrtý ročník našeho tenisového turnaje, který se letos těšil hojné účasti. Pak už přišly na řadu od začátku srpna venkovní tréninky, od září jsme se přesunuli do haly. S účastí i úrovní tréninků jsem po „proflákané“ loňské sezoně zatím spokojený. V přípravě jsme zatím odehráli dva zápasy s prvoligovými soupeři. V České Lípě jsme dokázali vyhrát 4:2, Olympiku Mělník jsme podlehli 1:3. 

3. Jak se v létě změnil váš kádr? Příchody/odchody?
Jak jsem vyhlašoval hned na konci sezony, museli jsme razantně říznout do kádru. A to kvalitním zvýšením konkurence na všech postech. Nikoho jsme samozřejmě z klubu nevyhazovali, ale řada hráčů loňského áčka bude muset pořádně máknout, aby si uhájili své posty. V opačném případě je čeká hraní v okresní soutěži za béčko. Jediným odchodem je v podstatě neprodloužení hostování s Milanem Soukupem, se kterým jsme se dohodli na prozatímním ukončení spolupráce z důvodů jeho časového vytížení a rodinných povinností. Celou sezonu pak bude kvůli zranění kolena chybět náš nejproduktivnější hráč minulé sezony Matěj Vaněk, který v těchto dnech podstoupil plastiku zkříženého vazu na Bulovce. V kolonce příchodů pak máme dotažená zatím tři jména: Daniel Lukáč (Arsenal Benešov), David Fidrich (dosud neregistrován) a brankář Jaroslav Pytloun (Benago Zruč). S týmem Joga Mladá Boleslav jednáme o příchodu Michala Šimáčka, na testech jsou zatím v týmu Adam Charvát (Black Cocks Mladá Boleslav), Pavel Klain (Joga Mladá Boleslav) a Dominik Sokolíček (Sparta Praha). 

4. Co chystáte pro vaše fanoušky? Proč by si měli najít cestu na domácí zápasy vašeho klubu?
Kromě toho, že bychom opět chtěli začít vyhrávat, se fanoušci mohou těšit na velkou novinku. Od letošní sezony, ještě nevíme, zda úplně od prvního zápasu, by během futsalových zápasů měla být v provozu velkoplošná LED obrazovka, která je v městské sportovní hale nainstalována od loňské sezony a dosud se využívala pouze při zápasech florbalové Superligy. Dále uvažujeme zavedení přestávkové soutěže pro diváky nebo tisknutí bulletinů.

 
Aktuální články
Michal Bílek: Start sezony už netrpělivě vyhlížíme

Malibu jde do sedmé druholigové sezony se staronovým koučem. Michal Bílek si se svým bratrem prohodil role. Sám usedl na horké křeslo...

 
S Libercem jsme sahali po remíze

S naším tradičním letním soupeřem jsme sehráli nejvyrovnanější zápas za poslední roky. Favorit zápasu nakonec přeci jenom v Boleslavi...

 
Sparta se v Boleslavi na výhru nadřela

Skvělé utkání proti úřadujícím mistrům České republiky odehrály Růžovky v rámci dalšího přípravného utkání s prvoligovým...

 
Démoni nás pořádně vyškolili
 
Po roce opět finále vyhrál prvoligista
 
Sedmý ročník tenisového turnaje přinesl sedmého vítěze
 
Po vítězném derby postup do finále
 
V Lípě prohrálo Malibu až ve finále
 
Malibu deklasovalo soupeře z kolínského okresu
 
Domácí rozlučka v Bělé Malibu nevyšla
 
Utkání
Muži A | Pátek 21.08.2020, 20:00
FC Malibu Mladá Boleslav - AC Sparta Praha
1:4 (1:2)
 
Muži A | Pátek 28.08.2020, 20:00
FC Malibu Mladá Boleslav - Zlej Se(n) Liberec
4:6 (1:4)
 
Muži B | Sobota 11.03.2017, 18:00
Gunners Řepov - FC Malibu Mladá Boleslav
8:3 (2:1)
 
Muži B | Neděle 08.10.2017, 10:00
Česká republika (neslyšící) - FC Malibu Mladá Boleslav
9:7 (5:1)
 
 
FC Malibu Mladá Boleslav - účastník 2. futsalové ligy Západ 2014/2015 RSS